Kartal, 34798, Türkiye
+90 536 710 52 64

Hurdacı Nedir? Hurdacılık Nedir?

Hurda ve Geri Dönüşüm Alımı

Hurda kelimesi; “Onarılamayacak denli bozulmuş, sakatlanmış, işe yaramayacak durumda olan” anlamında kullanılmaktadır. Herhangi bir ürünün bozulması ve onarılamayacak durumda olması veya onarılmak istenmemesi, astarı yüzünden pahalıya gelecek şekilde nitelendirilmesi durumlarında hurda meydana gelir. O eşya artık hurda olarak nitelendirilir. Bu gibi durumlarda en iyi tercih hurdayı yaşam alnından veya iş yerinizden uzaklaştırmaktır.

Tabii ki bu işlemi yaparken sadece eşyayı kaybetmiş olmazsınız. Özellikle işin ehli ve değerini bilen kişiler tarafından alınan hurdalar karşılığında size ürünün içerisindeki malzemelerin ederi oranında hurda bedeli ödenir.

Hurda ve Hurdacılık

Hurda haline gelmiş ürünleri toplayan, satın alan ve sizin yaşam alanınızdan uzaklaştıran ve bu esnada size de ürünün içerisindeki geri dönüştürülebilir, kullanılabilir malzemelerin bedelini ödeyerek satın alan kişiye hurdacı denir.

Ülkemizde ve tüm dünyada hurdacılık elbette çok önemli bir yer tutmaktadır. Bugün dünya ölçeğinde düşündüğümüzde her gün milyonlarca ton hurda geri dönüşüme veya tekrar işletilmeye sokulmaktadır. Bu yüzden hurdacıların ve geri dönüşümün önemi kesinlikle küçümsenmeyecek derecede önemlidir.

İşyeri ve Fabrikalardan Hurdaların Alınması

Özellikle üretim artığı, üretim fazlası ve mevcut haliyle tekrar kullanılamayan plastik, metal, cam, vb… tüm ürünler hurdaya ayrılır. Fabrikaların, atölyelerin ve iş yerlerinin üretim hacmine göre bu hurda ve geri dönüşüm malzemeleri muazzam yer tutmaktadır. Kimi iş yerlerin bir tonluk üretim hammaddesi (örneğin cam) üretime girdikten sonra ortalama 50 – 100 kg kadar hurda (fire veya tekrar kullanılamayan talaş halinde hurdalar) oluşabilmektedir.

Şimdi düşündüğünüzde gerçekten bu hurdaları günler geçtikçe iş yerlerinde depolamak, çevreye zararını engellemek ve güvenliğiniz sağlamak gerçekten güç bir hal almaktadır. İşte bu gibi durumlarda bizler sizin imdadınıza yetişiyor ve 0 536 710 52 64 nolu telefon üzerinden bize ulaştığınız takdirde hurdalarınızı teslim alıyor ve işletmenizden uzaklaştırıyoruz.

Ara
×